
| item | NYLON SPECIALTY FORMING PLIERS |
| Grade | DIY |
| Material | Steel |
| Measurement system | Imperial (Inch) |
| Handle Material | Soft Grip Plastic |
| Jaw Surface | smooth |
| Customized support | OEM |
| Place of Origin | Taiwan, China |
| Brand Name | GoodTools |
| Model Number | MP-306A |
| Application | MULTI FUNCTIONAL |
| Material | Carbon Steel |
| Function | Beading Looping Shaping |
| Size | 5" |
| Weight | 0.15kg |
| Surface treatment | Polished |
| OEM | OEM Acceptable |
| Sample | Sample Available* |
| Color | Red or Customer Color Acceped |
| Packing | Blister Card |
