
| Material | Carbon Steel |
| Measurement system | Imperial (Inch) |
| Handle Material | Soft Grip Plastic(Dipping) |
| Place of Origin | TAIWAN |
| Brand Name | GOOD TOOLS |
| Model Number | MP-533H |
| Front end | Ø 1.2mm |
| Capacity | 10-32mm |
| For hole | 1.2-2.0mm |
| Thickness | 10.5mm |
| Application | Circlip;Electronic;Vehicle Maintenance |
| Surface treatment | Black Oxide & Polish |
| Technics | Forging |
| Spring Action | Yes |
| Sample | Available |
| OEM、ODM | Available |
| Supply Ability | 20k pieces per month |
| Handle color | Red or Customized Available |
