
| Material | Carbon Steel |
| Measurement system | Imperial (Inch) |
| Handle Material | Plastic Molded;TPR |
| Place of Origin | TAIWAN |
| Brand Name | GOOD TOOLS |
| Model Number | MP-173F |
| Front end | Ø 0.8mm |
| Capacity | 6-20mm |
| For hole | 0.8-1.7mm |
| Thickness | 2.5mm |
| Application | Circlip;Electronic;Vehicle Maintenance |
| Surface treatment | Black Oxide |
| Technics | Stamping |
| Spring Action | Yes |
| Sample | Available |
| OEM、ODM | Available |
| Supply Ability | 20k pieces per month |
| Handle color | Default or Customized Available |
