

| Material | Carbon Steel |
| Measurement system | Imperial (Inch) |
| Handle Material | Soft Grip Plastic |
| Place of Origin | TAIWAN |
| Brand Name | GOOD TOOLS |
| Model Number | MP-672 |
| Front end | Ø 3.0mm |
| Capacity | 85-170mm |
| For hole | 3.5-4.0mm |
| Thickness | Head:3.5mm Body:4.5mm Handle:17mm |
| Application | Circlip;Electrician tools;Vehicle Maintenance |
| Surface treatment | Black Oxide |
| Technics | stamping |
| Spring Action | No |
| Sample | Available |
| OEM | Available |
| Supply Ability | 20k pieces per month |
| Handle color | Red |
